verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

eBay, Lider NFT Pazar yeri KnownOrigin’i Satın Aldı

Dünyaca ünlü e-ticaret şirketi eBay, lider non-fungible token (NFT) pazar yeri KnownOrigin’i satın aldığını duyurdu.

eBay, 22 Haziran Çarşamba günü yayınladığı basın bülteni ile dünya çapında milyonlarca satıcı ve alıcıyı bir araya getiren NFT pazar yeri KnownOrigin’i satın aldığını duyurdu. Açıklamaya göre bu satın alım, eBay‘in yeni bir dijital koleksiyonculuk çağını yeniden başlatmasında önemli bir adımı temsil ediyor.

Her iki şirkette anlaşmanın çarşamba günü imzalandığını ve resmi olarak kapatıldığını söylerken, anlaşmanın ayrıntıları hakkında herhangi bir bilgiye yer vermedi.

eBay CEO’su Jamie Iannone konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

eBay, dünyanın her yerinden koleksiyonlarına mükemmel, bulması zor veya benzersiz bir eklenti arayan insanlar için ilk duraktır. Bu satın alım ile birlikte topluluğumuz giderek daha fazla dijital koleksiyon eklediğinden lider bir site olmaya devam edeceğiz.

KnownOrigin’in Kurucu Ortağı David Moore ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

NFT’lere olan ilgi artmaya devam ederken, şimdi eBay’in erişim ve deneyimine sahip bir şirketle ortak olmak için mükemmel bir zaman olduğuna inanıyoruz.

Geçen yıl mayıs ayında müşterilerinin NFT alıp satmasına izin vermeye başlayan eBay, geçtiğimiz ay diğer platformlara göre daha az enerji tüketen NFT platformu OneOf ile ortaklık kurarak ilk NFT koleksiyonunu piyasaya sürmüştü.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!