Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

El Salvador’dan İlk Lisans Bitcoin Tahvilleri İçin Köklü Kripto Para Borsasına

Köklü kripto para borsası Bitfinex, Bitcoin (BTC) tahvilleri öncesi El Salvador’da dijital varlık lisansı alan ilk kripto para borsası oldu.

Bitfinex 11 Nisan tarihinde resmi blog sitesi üzerinden yayınladığı açıklamada, Bitfinex Securities’ın ülkenin Dijital Varlık İhraç Kanunu kapsamında dijital varlık hizmet sağlayıcısı (DASP) olarak lisans alan ilk kripto para borsası olduğunu duyurdu.

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino resmi sosyal medya hesabı üzerinden konu hakkında yaptığı açıklamada, borsanın alınan lisans kapsamında tokenıze edilmiş hisse senetleri, tahviller ve çeşitli getiri ürünlerinin alım-satımını ve ikincil pazar faaliyetlerini yürütebileceğini belirtti. Ardoino’nun açıklamaları, Bitfinex Securities Operasyon Başkanı Jesse Knutson tarafından yapılan açıklama ile desteklendi.

CTO, sağlanan bu imkanla beraber küçük şirketlerden hükümetlere kadar geniş bir yelpazede her çeşit kuruluşun düzenlenmiş bir ortamda sermaye artırım ihtiyaçlarına cevap bulabileceğini dile getirdi.

Ardoino konu hakkındaki görüşlerini şu ifadelerle ortaya koydu:

Avrupa ve ABD’deki şirketler yatırımcılar tarafından derin sermaye likiditesine kolayca erişebilirken gelişmekte olan ülkelerde ve gelişmekte olan piyasalarda doğan şirketler için sermaye toplamak genellikle zordur. Bitfinex Securities bu olguları değiştiriyor.

Yakında, teknolojiye, tarıma, enerjiye ve sağlığa yatırım yapan şirketler Bitfinex Securities aracılığıyla sermaye artırabilecek ve yenilik, özgürlük, çeşitlilik ve kaliteyle ilgilenen yatırımcılardan oluşan küresel bir yatırımcı kitlesine erişebilecek.

El Salvador Yasama Meclisi geçtiğimiz ocak ayında uzun zamandır beklenen Bitcoin tahvillerinin önünü açacak dijital menkul kıymetler yasasını onaylamıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!