verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Elon Musk’ın Yüz Milyarlarca Dolarlık Dogecoin (DOGE) Davasında Yeni Gelişme

Dogecoin fiyatını manipüle etmekle suçlanan Elon Musk’ın 258 milyar dolarlık davası genişletildi. Davaya yeni davacılar ve davalılar eklendi.

Elon Musk’ın Dogecoin fiyatını manipüle etmek suçlamasıyla devam eden 258 milyar dolarlık davasına yedi yeni yatırımcı davacı olarak ve içerisinde Elon Musk’ın ünlü şirketi Boring Company’nin de bulunduğu altı yeni taraf davalı olarak dahil edildi.

7 Eylül tarihinde Manhattan Federal Mahkemesine sunulan değiştirilmiş bir şikayete göre, Elon Musk, elektrikli otomobil şirketi Tesla, uzay taşımacılığı şirketi Space X, Boring Company, Dogecoin Vakfı, Doge Army ve davalı diğer taraflar Dogecoin’in fiyatını manipüle ederek %36.000’den fazla arttırdıktan sonra düşmesine izin verdi. Şikayette, sanıkların Dogecoin’in finansal bir değer ifade etmediğini yalnızca pazarlamaya bağlı değer artışı yaşadığını bildiklerini ve kaybeden diğer yatırımcılara rağmen on milyarlarca dolar kar elde etmek için bu bilgiyi kamu ile paylaşmadıkları iddiaları yer aldı.

Haziran ayında açılan davadan sonra Elon Musk, Dogecoin’e verdiği desteğin devam edeceğini açıklamıştı. Daha sonrasında 2022 yılının ikinci çeyreği içerisinde yaşanılan finansal sıkışıklıktan dolayı Tesla rezervlerinde bulunan Bitcoinleri satmasına rağmen Dogecoinleri rezervlerinden çıkarmamıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!