Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum Aktif Adresleri Pik Yaptı, Santiment Fiyatta Toparlanma Sinyali Dedi!

Ethereum (ETH), yaklaşık 9 yıllık tarihinin en büyük ikinci aktif adres sayısına ulaşarak dikkatleri çekti. 

On-chain analiz platformu Santiment 14 Eylül tarihli sosyal medya paylaşımında, Ethereum üzerindeki cüzdan hareketliliğini yorumladı. Ethereum ağında birbirinden bağımsız ve benzersiz alıcı veya gönderici olarak faaliyet gösteren aktif cüzdan sayısının 13 Eylül Çarşamba günü Ethereum tarihindeki en yüksek ikinci seviyeye çıktığını belirtti. Analistler, bu durumu bir “geri dönüş” sinyali olarak yorumladı.

Ethereum ağının bir gün içerisinde toplamda 1.089.893 benzersiz cüzdana ev sahipliği yaptığı vurgulanırken günlük işlem yapan adres sayısındaki bu artışın artan talebi gösteriyor olabileceği ima edildi:

Ethereum ağı, çarşamba günü ETH’nin göndericisi veya alıcısı olarak işlem yapan 1 milyon 89 bin benzersiz cüzdana ev sahipliği yaptı. Bu, Ethereum’un 8+ yıllık tarihindeki en yüksek 2. miktar oldu. Bu tarihi anormallik, fiyatların toparlanması için gereken kapitülasyon sinyali olabilir.

Ayrıca aynı gün işlem sayısı ise 9 Aralık 2022‘den beri en yüksek seviyesi olan 1,627 milyona ulaştı. Ancak söz konusu miktarın Binance’in cüzdan hareketleriyle ilgili olabileceği düşünülüyor.

Santiment, 12 Eylül tarihli bir başka paylaşımında durgun Ethereum cüzdanlarında yaşanan hareketliliğin bir yükseliş sinyali olabileceğini dile getirmişti.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %2 yükselen Ethereum, yazım esnasında 1.628 dolardan alıcı buluyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!