Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum Cüzdanından 8 Yıl Sonra Gelen Coinbase Transferi: Satarsa 5.000x Karda!

Bir Ethereum balinası 8 yıllık sessizliğin ardından kripto para borsası Coinbase’e 32,1 Ethereum (ETH) transfer etti.

On-chain analiz platformu Lookonchain tarafından sağlanan verilere göre 8 yıl önce Ethereum ön satışından (ICO) 200 ETH alan bir balina 20 Eylül günü yaklaşık 51 bin dolar değerinde ETH’yi Coinbase’e aktardı.

Balina 8 yıl önce yani 2015 yılında gerçekleşen Ethereum ön satışından tanesi  0,31 dolar fiyatla 2.000 adet Ethereum almıştı. O dönemde 620 dolar ödenerek alınan 200 ETH halihazırda %513.800 değer artışıyla 320 bin dolar ediyor. Balinanın cüzdanında halen daha 167,9 ETH bulunuyor.

Lookonchain, söz konusu transferi yapan balina cüzdanının Ethereum çekirdek geliştiricilerinden Danno Ferrin‘e ait olabileceğini öne sürdü.

Transferin amacı net olarak bilinmese de piyasa analistleri yapılan bu işlemi olası bir satış öncesi hazırlık olarak yorumladı.

Geçtiğimiz birkaç ay içerisinde buna benzer ICO Ethereum balinalarının transferleri gündeme gelmişti. Ancak söz konusu transferlerin artış göstermesi on-chain analitik platformu Santiment, tarafından yükseliş sinyali olarak nitelendirilmişti. 

Öte yandan 4 yıldır hiçbir işlem yapmadan bekleyen bir Ethereum cüzdanı 4,18 milyon dolarlık stablecoin karşılığında 2.591 ETH satmıştı. Habere konu olan cüzdanın da benzer bir hamle ile satış yapması durumunda 5.000x’lik karı realize etmiş olacak.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!