Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coinbase Yöneticisinden Sürpriz Bilgi: Altcoin Çıkarılma İhtimali Var!

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, piyasaya sürdüğü katman-2 ağı Base için yerel bir token çıkarabilir.

Coinbase, merakla beklenen katman-2 ağı Base’i geçtiğimiz süreçte hayata geçirmiş ama yerel token konusunda airdrop avcıları ve ekosistem kullanıcılarının hevesini kursağında bırakmıştı. Fakat Coinbase’in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal tarafından yapılan son açıklama umutları tekrardan yeşertti.

Paul Grewal 21 Eylül günü Decrypt’ye verdiği bir demeçte, önümüzdeki dönemde Base için bir token çıkarma ihtimalini tamamen rafa kaldırmadıklarını ve çıkarma olasılıklarının olduğunu ifade etti. Grewal, gelecekte bunun mümkün olduğunu vurguladı.

Base’in piyasaya sürülmesindeki ana amacın geliştirdikleri bu teknolojiyi toplulukla buluşturmak olduğunu belirtirken sürecin biraz deneysel işlediğini ve şu an için tüm cevapların ellerinde olmadığını vurguladı.

Öte yandan şu aşamada böyle bir token için çok fazla mesai harcamadıklarını ve tokenizasyon konusuna daha az uğraştıklarını belirten Grewal, odak noktalarının her zaman fırsatları genişletmek ve teknoloji kullanıma sunmak olduğunu ifade etti.

Ekip, yaptığı ilk açıklamada Optimism (OP) blokzinciri kullanılarak geliştirilen Base’in kendi yerel token’ı olmayacağını belirtmişti fakat görünen o ki zaman içerisinde topluluktan gelen yüksek talep fikirlerin değişmesine neden oldu.

Grewal ayrıca yaptığı açıklamada, düzenleyici netlik hakkında da konuştu. Asıl amacın inovasyonu teşvik etmek ve yatırımcıları güvende tutmak olduğunu belirten Grewal, diğer ülkelerin mantıklı kripto para kuralları üzerine çalıştığını ancak ABD’nin bu kurallara uymadığını söyledi. Uniswap’in (UNI) geçtiğimiz haftalarda sonuçlanan dava kararına da değinen Grewal, yargıca övgülerde bulundu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!