verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Fireblocks, Stablecoin ve Dijital Varlık Ödeme Platformu First Digital’i Satın Aldı

Dijital varlık saklama platformu Fireblocks, kripto sektörü için ödeme yeteneklerini genişletme hedefi doğrultusunda bir stablecoin ve dijital varlık ödeme platformu olan First Digital’ı satın aldı. 

Fireblocks ve First Digital tarafından 16 Şubat tarihinde duyurulan satın alma işlemi, Fireblocks’un mevcut ödeme yeteneklerini genişletecek ve ödeme hizmeti sağlayıcılarının kripto ödemelerini kabul etmesine olanak tanıyacak. Ayrıca işlem Fireblocks’un 2022 yılının bahar döneminde USDC gibi diğer stablecoin‘ler ve Celo gibi kripto para birimlerini kullanarak işletmeden tüketiciye ödemeler için desteğini genişletmesine yardımcı olacak.

Taraflar gerçekleşen satışın finansal detaylarını paylaşmazken Reuters‘un haberine göre anlaşmaya yakın iki kaynak satın alım işleminin 100 milyon dolar değerinde olduğunu söyledi.

İki şirketin 2019 yılından bu yana ödemelerle ilgili çeşitli kullanım durumları üzerinde birlikte çalıştığını belirterek anlaşmanın doğal olduğunu dile getiren Fireblocks CEO’su Michael Shaulov verdiği röportajda;

First Digital’i satın almamız bize ödemeler alanında kapsamlı liderlik, bilgi birikimi ve harika bir ürün getirecek. Bence özellikle pazara sundukları ürün, kitle pazarına çok uygun.

açıklamalarında bulundu.

Shaulov ayrıca First Digital’in Fireblocks içinde tamamen ödemelere odaklanan, müşterilerin çeşitli kripto para birimlerini kabul etmelerini ve göndermelerini sağlayan bir iş birimi de başlatacağını söyledi.

Fireblocks, ocak ayında gerçekleştirdiği son finansman turunda 8 milyar dolar değerleme ile 550 milyon dolar toplamıştı.

İlgili yazı:  Fireblocks, 550 Milyon Dolarlık Finansman Turunun Ardından 8 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı