verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

FTX CEO’sunun Etkilenmedi Dediği FTX US Kullanıcıları Uyardı: İşlemleri Durdurabiliriz

FTX CEO Sam Bankman-Fried’ın FTX US’de işlerin yolunda olduğunu söylemesinin hemen ardından borsanın ABD iştirakı alım-satım işlemlerini sonlandırabileceğini duyurdu.

FTX US 10 Kasım tarihinde resmi web sitesi üzerinde yayınladığı duyuruda, borsa üzerindeki alım-satım faaliyetlerinin birkaç gün içerisinde durdurulabileceğini söyleyerek yatırımcıları pozisyonlarını kapatmaları konusunda uyardı. Bankman-Fried’in aynı gün içerisinde FTX US’de işler yolunda demesi yatırımcıları ikinci defa aldatıldıklarına dair şüphe duymaya sevk etti.

Borsanın ABD iştiraki duyurusunda, para çekme işlemlerinin şu an açık olduğunu ve açık kalacağını ayrıca güncellemeleri de müşterileri ile paylaşacağını belirtti. Yatırımcılar sert politikalara sahip ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından değerlendirilen FTX US’in de bir likidite krizi içerisinde olup olmadığını sorguladı.

FTX CEO’su dün sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapmış ve FTX US’de her şeyin yolunda olduğunu söylemişti. Ancak CEO, likidite krizinin derinleşmesinden 1 gün önce de FTX Global’in bir likidite krizi ile karşı karşıya olmadığını söylemiş sonrasında paylaşımını kaldırmıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!