verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

FTX, Kripto Para Piyasasını Ayakta Tutmaya Devam Ediyor: BlockFi ile 680 Milyon Dolarlık Anlaşma

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından FTX, kripto para borç verme (lending) ve staking platformu BlockFi’ı 240 milyon dolar karşılığında satın aldı.

BlockFi CEO’su Zac Prince resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, BlockFi’ın kripto para borsası FTX ile 680 milyon dolarlık bir anlaşma yaptığını duyurdu.

Anlaşmaya göre FTX, 400 milyon dolarlık kredi tahsisi sağlayacak. Ayrıca hissedarların oylarıyla onaylanan anlaşma, FTX’e, BlockFi’ın tamamını 240 milyon dolara kadar satın alma opsiyonu sunuyor.

Yapılan açıklamada 240 milyonluk satın alma opsiyonun, BlockFi’ın performansına bağlı olarak değişkenlik gösterebileceği belirtildi.

FTX’İn geçtiğimiz yıl yaklaşık 5 milyar dolarlık değerlemeye sahip olan BlockFi’ı 25 milyon dolara aldığı iddiaları birkaç gündür söyleniyordu. CNBC30 Haziran tarihli haberinde konuya yakın üç farklı kaynağa atıfta bulunarak FTX‘in, geçtiğimiz haftalarda 250 milyon dolarlık bir döner kredi tesisi sağladığı BlockFi‘ın tamamını 25 milyon dolara satın almak için anlaşmaya yakın olduğunu bildirmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!