Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

FTX’ten Yeni Satışlar Gelebilir: 744 Milyon Dolarlık Varlık İçin Onay İstedi!

Bir süredir kripto para satışlarıyla gündeme gelen iflas etmiş kripto para borsası FTX, şimdi de Grayscale ve Bitwise varlıklarını satmak için harekete geçti.

İflas etmiş kripto para borası FTX alacaklılarına geri ödeme yapabilmenin farklı yollarını aramaya devam ediyor. Son güncellemeye göre borsa, ABD Delaware iflas mahkemesine 744 Milyon dolar değerinde Grayscale ve Bitwise varlıklarını satmak için başvuruda bulundu.

Mahkemeye sunulan dosyada yer alan detaylara göre FTX’in satış yapmaya uygun 691 milyon dolar değerinde beş Grayscale Tröstü ve Bitwise tarafından yönetilen 53 milyon dolar değerinde bir Tröstü bulunuyor.

FTX’in satış planına göre söz konusu kripto para odaklı varlık yönetim şirketleri Grayscale ve Bitwise’ın hisselerinde fiyat dalgalanması yaratmamak için tüm süreç kademeli olarak gerçekleştirilecek.

Başvuruya paralel olarak FTX yönetimi tarafından yapılan açıklamada böyle bir satışın yatırımcıların içerde kalan paralarını almalarını kapsayan süreci hızlandıracağına yer verildi:

Borçluların “Güven Varlıklarının” satışlarını veya devirlerini önermesi, mülklerin alacaklılara yapılacak dolar bazlı dağıtımları hazırlanmasına yardımcı olacak ve Borçluların Güven Varlıklarını uygun zamanda satmak için hızlı hareket etmelerine olanak tanıyacaktır. Ayrıca, Borçlular Güven Varlıklarını bir veya daha fazla satışta bir veya daha fazla alıcıya satabileceğinden, önerilen her satış için ayrı bir talepte bulunmanın maliyetini ve gecikmesini azaltacaktır.

Son olarak ABD mahkemesi FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’ı (SBF) dolandırıcılık ve kara para aklama iddiasıyla yargılandığı ceza davasında “suçlu” bulmuştu.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!