Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gizemli Kripto Para Yatırımcısından 8 Milyonluk Coin ve NFT Yakımı: Ama Neden?

Geçtiğimiz günlerde 4,5 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) yakan adres bu sefer de milyonlarca dolar değerinde kripto para ve NFT’yi yakarak dikkat çekti.

Kimliği bilinmeyen ama Ethereum Name Services (ENS) adı nd4.eth olan bir Ethereum yatırımcısı, varlıklarını yakmaya devam ediyor.

On-chain analiz platformu Arkham tarafından sağlanan verilere göre 7 Ağustos Pazartesi günü 4,5 milyon dolar değerinde Ethereum yakan anonim cüzdan, 10 Ağustos günü 1,54 milyon dolar değerinde Gains Network (GNS), 1,8 milyon dolar değerinde GMX (GMX) ve 200 bin dolardan fazla değere sahip yaklaşık birkaç NFT’yi yakım adresine gönderdi.

Bu işlemleri neden yaptığına dair bir açıklamada bulunmayan nd4.eth, yakım adresine 289 ve 71 numaralı 2 adet Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT’si, 3573, 1826 ve 1368 numaralı 3 adet Mutant Ape Yacht Club (MAYC) NFT’si ve 5237 numaralı 1 adet Crypto Punk NTF‘si yolladı.

Mevcut taban fiyatlarına göre imha edilen NFT’lerin toplam tahmini değeri yaklaşık 225 bin dolar değerinde 122 ETH’ye tekabül ediyor. Anonim kullanıcının 1 hafta içerisinde yaktığı varlıkların toplam değeri 8 milyon doları aşmış oldu.

Anonim adres söz konusu GMX ve GNS varlıklarını bu yılın ocak ayında satın almış ve NFT’lerini de uzun süredir elinde tutuyordu. Adresin, neden böyle bir karar alıp hepsini yaktığı sorusu ise kripto para topluluğu arasında tartışmalara yol açtı. Ancak adresin neden böyle bir hamle yaptığı henüz kimse tarafından bilinmiyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!