verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Güney Kore’deki Kripto Para Düzenlemeleri Yeniden Değerlendirilecek

Güney Kore’deki düzenleyiciler kripto para sektöründeki sorunları daha etkili bir şekilde çözebilmek için mevcut düzenlemeleri yeniden gözden geçirmeyi düşünüyorlar.

ZDNet Korea gibi yerel kaynaklar tarafından yapılan haberler, ülkedeki yasal düzenleyicilerin kripto paralarla ilgili çalışmaya devam ettiklerini gösteriyor. Öyle ki son çıkan haberlere göre bu düzenleyiciler, sektörü iyileştirebilmek için mevcut yasaları yeniden değerlendirecekler.

Geçtiğimiz günlerde Seul’da gerçekleşen bir konferansa katılan üst düzey hükümet yetkilileri, sağlıklı bir kripto para sektörünün ülke ekonomisi için faydalı olabileceğini ve bu yüzden kripto para sektörünün gelişimine katkıda bulunulması gerektiğini belirttiler. Konferansa katılan hükümet yetkililerinden biri şu anda en önemli olan şeylerden birinin finans kurumları ve hükümet kuruluşları arasındaki iletişimi iyileştirmek olduğunu vurguladı.

Konferansa katılan isimler arasında Millet Meclisi Dördüncü Endüstri Forumu’nun eş başkanlığını üstlenen Song Hee-kyong da yer alıyordu. Kendisinin konu hakkındaki açıklamalarından bir kesit şu şekilde:

“Hükümet dijital para kavramını yanlış anladı ve onları gerçek para standartlarına göre değerlendirmeye çalıştı. Dolayısıyla ortada çok fazla sorun var.”

Konferans sırasında yapılan açıklamalar ülkedeki yetkililerin kripto para ve Blockchain sektörlerini düzenlemeye razı olduklarını gösteriyor. Ne var ki Millet Meclisi Dördüncü Endüstri Özel Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Jung Byung-kook, bu sürecin olabildiğince temkinli bir şekilde yürütülmesi gerektiğine inanıyor.

 

Leave a comment