Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Güney Koreli Telekom Devi Kervana Katıldı: Kripto Para Ürünü Piyasaya Sürecek!

Güney Kore’nin kullanıcı sayısı bakımından en büyük telekomünikasyon şirketi olan SK Telecom, önemli bir ortaklık sayesinde yeni mobil kripto para cüzdanını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Telekomünikasyon şirketi SK Telecom, blokzinciri analiz firması CryptoQuant’ın operatörü Team Blackbird ile kripto para cüzdanı geliştirmek üzere ortaklık kurdu. İki şirket, sağlanan iş birliği kapsamında “T cüzdan” adı verilen uygulamayı geliştirilecek.

Kullanıcılar, bu uygulama sayesinde kripto paralarını telefonları aracılığıyla saklayabilecek ve CryptoQuant’ın önem arz eden on-chain verilerinden faydalanabilecekler.

Atılan bu adım sayesinde sadece kurumsal yatırımcıların değil aynı zamanda bireysel kullanıcıların da veri odaklı kararlar almasına olanak tanınacak.

SKT’nin Web3 iş ekibi lideri Jong Seung Kim, T cüzdanın Güney Kore pazarında faaliyet gösteren kripto para kullanıcılarına ve gelişen kripto pazarına büyük bir fayda sağlayabileceğini belirtti.

Konu hakkında detaylı açıklamada bulunan CryptoQuant CEO’su Kiyoung Ju, sağlanan iş birliğinin potansiyel getirilerine yer verdi:

Yerel telekomünikasyon pazarında lider olan SKT ile iş birliğimiz sayesinde T cüzdan kullanıcılarının kripto paralar konusundaki anlayışını geliştirmeyi umuyoruz. Bu iş birliği, CryptoQuant’ın blokzinciri teknolojisi ve on-chain verilerinin önündeki engelleri azaltma, yalnızca kurumsal müşterilerin değil aynı zamanda genel kullanıcıların da veri odaklı kararlar almasına olanak tanıma ve böylece dijital varlık piyasasında bir kültür geliştirme misyonunu temsil ediyor.

Son dönemde birçok şirket kripto para cüzdanı piyasaya sürmeye başladı. Jack Dorsey’in şirketi Block’un geçtiğimiz günlerde yeni bir Bitcoin (BTC) donanım cüzdanı çıkarmaya hazırlandığı ortaya çıkmıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!