verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İngiltere, Stablecoinlere Karşı Yeni Düzenleme Getirmeyi Planlıyor

İngiltere Maliye Bakanlığı, TerraUSD gibi büyük bir stablecoin’in bir daha çökmesi ihtimaline karşı mevcut kuralları regüle etmeyi planladığını açıkladı.

İngiltere tarafından 31 Mayıs tarihinde yapılan açıklamaya göre, UST gibi büyük bir stablecoin’in daha çökmesi ihtimaline karşı kuralları regüle etmeyi planlıyor.

Yeni düzenlemenin, büyüyen kripto para piyasasında yaşanan gelişmeleri takip etmeye çalıştıklarını belirten bir gösterge olduğu söyleniyor.

İngiltere Maliye Bakanlığı yaptığı açıklamada:

Belirli stablecoinler, kripto para piyasalarındaki olaylar, piyasaların bütünlüğü ve finansal istikrar üzerindeki riskleri azaltmak için uygun regülasyonlara ihtiyaç bulunuyor.

dedi.

Bakanlık, en büyük kripto paralardan biri olan Terra’nın çöküşünün yeterince regülasyona uğramamış bir sektör olan kripto paralar üzerindeki endişeleri artırdığı söyledi.

Ayrıca, başarısız stablecoinleri için kuralların artırılması gerektiği konusundaki çalışmaların devam ettiğini belirtirken ödeme firmaları için de yeni kurallar olacağını açıkladı.

Çin hükümetinin, Terra (LUNA) ve TerraUSD (UST) çöküşünün ardından kripto para birimleri ve stablecoinlere daha sıkı düzenlemeler getirebileceğinin sinyallerini verdiği söyleniyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!