verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

JP Morgan Chase Bitcoin İçin CME Group’un İzinde

Wall Street Journal’daki haberlere göre JP Morgan Chase kendi standart vadeli işlem platformu üzerinden, CME’nin Bitcoin ile yapacağı standart vadeli işlemlere erişim tanımayı düşünüyor. CME’nin Bitcoin işlemlerine dair açıklaması Bitcoin fiyatını olumlu yönde etkilemişti ve bu etki hala daha sürüyor. Bitcoin fiyatı 8 bin 300 düzeylerine kadar yükseldi. Yapılan habere göre:

“J.P Morgan müşterilerine kendi aracı birimi üzerinden CME’nin yapacağı Bitcoin standart vadeli işlemlerine erişim tanımayı düşünüyor.”

Jamie Dimon

Bu haberin garip tarafı tabii ki Jamie Dimon tarafı. Jamie Dimon, Wall Street’teki isimler arasında Bitcoin ile ilgili en meşhur yorumu yapan isim desek pek yanlış olmaz. Dimon Bitcoin’in “sahtekarlık” ve Bitcoin’e yatırım yapanların “aptal” olduğunu söylemişti. Bitcoin’e yatırım yapanların aptal olduğunu ve kendi ekibinden birinin Bitcoin’e yatırım yapması durumunda o kişiyi işten çıkaracağını söyleyen Dimon, CME’nin Bitcoin işlemlerine erişim tanımasına ne diyecek, göreceğiz.

Wall Street’te Jamie Dimon gibi bazı isimler Bitcoin ile ilgili negatif yorumlar yaptıysa da Bitcoin’i destekleyen isimler de yok değil.

Jamie Dimon bu işe girer mi girmez mi kesin olarak söylemek mümkün değil. Ancak buna bakılmaksızın, CME’nin Bitcoin işlemlerinin aralık ayında kullanıma girmesi büyük ihtimalle gerçekleşecek.

Leave a comment