Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Justin Sun’dan Huobi’nin Yeni Kimliği Hakkında İlk Açıklama: Sebebini Anlattı!

TRON (TRX) kurucusu ve HTX (eski adıyla Huobi) küresel danışmanı Justin Sun, borsanın yeniden markalaşmasının arkasında yer alan sebebi açıkladı.

Justin Sun Singapur’da düzenlenen Token2049 etkinliğinde yaptığı konuşmada, Huobi’nin HTX olarak değişme sebebinin küresel benimsenmeyle ilgili olduğunu söyledi. Sun, HTX’in Asya dışında da genişlemesini hedeflediklerini dile getirdi.

Sun’ın ifadelerine göre Huobi, İngilizce konuşan kullanıcı tabanına hitap etmek istiyor. Ancak Çince’de “ateş” ve “coin” anlamına gelen Huobi kelimesi, batılı kullanıcılar için herhangi bir şey çağrıştırmıyor. Sun, Huobi kelimesini batılı kullanıcılar için telaffuz etmesi zor olarak tanımladı.

Justin Sun ayrıca mevcut durumda Litvanya, Dubai, Avustralya, Arjantin ve Brezilya da dahil Latin Amerika hükümetleriyle bu bölgelerde regülasyonlara uyumlu faaliyetler başlatmak için çalışmalar yaptıklarına dikkat çekti.

Geçmişte küreselleşmek için iki büyük kampanya yaptıklarını ancak beklenildiği kadar başarılı olunamadığını belirten Sun, başka bir Çin çıkışlı borsa olan Binance’in iyi markalaşma sayesinde küreselleşmede büyük başarı elde ettiğini ifade etti.

Sun ayrıca HTX’in kurulduğu 2013’ten bu yana herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadığını vurgularken token listelemesi konusunda oldukça seçici davrandıklarını söyledi. Token listelemesi konusunda Sun’ın bir başka açıklaması ise HTX markasıyla birlikte listelenecek tokenların seçilmesinde kullanıcılarla daha fazla etkileşim kurarak süreci demokratikleştirmek istedikleri oldu.

HTX dün yaptığı bir açıklamada Huobi, TRON ve borsa anlamına gelen Exchange kelimelerinden türetilen yeni ismiyle yeniden markalaştığını duyurmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!