Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kapanmaya Hazırlanan Kripto Para Şirketinden Para Çekme İşlemlerine Kısıtlama

Eski çalışanları tarafından kapanacağı iddia edilen kripto para ödeme hizmetleri sağlayıcısı Wyre, para çekme işlemlerini sınırlandırdı.

Geçtiğimiz günlerde Wyre’ın işten çıkarılan eski bir çalışanı tarafından ortaya atılan iddiada, şirketin sıkıntılı günler geçirdiği ve yakın zamanda faaliyetlerini sonlandıracağı belirtilmişti. Wyre bu iddiaları doğrularcasına 7 Ocak tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, müşteriler için para çekme seçeneklerinin hala aktif olarak kullanılabileceğini ancak günlük limitlere tabi olacağını duyurdu. Şirket, günlük para çekme limitinin hesaplarda bulunan fonların %90’ı ile sınırlı olduğunu belirtti.

Açıklamada, Wyre’ın Risk Yönetimi ve Uyum Direktörü Yanni Giannaros’un şirketin yeni CEO’su olarak atandığına değinildi. Şirket, sahip olduğu beceriler nedeniyle Giannaros’un bu görev için en uygun aday olduğunu vurguladı. Faaliyetlerinin devam ettiğinin altını çizen Wyre, önümüzdeki günlerde şirketin daha ileriye taşınması için seçenekleri değerlendireceklerini belirtti ve topluluğa verdikleri destek için teşekkür etti.

Öte yandan yakın zamanda şirketin iş partnerlerinden biri olan Juno da bir açıklamada bulunmuş ve şirketin kötü finansal durumunu gerekçe göstererek müşterilerine Wyre üzerindeki fonlarını çekmelerini tavsiye etmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!