Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Litecoin (LTC) Delist Haberleri Sonrası Binance’den Açıklama

Dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance, gizli işlemler sunan MimbleWimble Extension Blocks (MWEB) işlevini kullanan Litecoin (LTC) para yatırma ve çekme işlemlerini desteklemeyecek.

Binance, 13 Haziran Pazartesi  günü yaptığı açıklamada Litecoin’in son gizlilik odaklı MimbleWimble geliştirmesi kapsamında kullanıcılara gizli işlemler sunan MWEB işlevini kullanan LTC işlemlerini desteklemeyeceğini duyurdu.

MWEB işlevini kullanan işlemlerde gönderenin adresinin doğrulanamadığını bu yüzden işlemlerin doğrudan para kaybına neden olacağını belirten Binance açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Gönderenin adresini doğrulayamadığımız için MWEB işlevi aracılığıyla Binance’e yapılan herhangi bir LTC yatırma işlemleri onaylanmayacak veya iade edilmeyecek ve bu da doğrudan para kaybına neden olacaktır. Paranızın güvenliğini sağlamak için lütfen MWEB işlevi aracılığıyla LTC yatırmayın.

MimbleWimble geliştirmesi, isteğe bağlı olarak işlem bilgilerini ifşa etmeyen anonim bir iletim teknolojisi olan MWEB işlevi sunarak kullanıcıların gizli işlemler yapmasına imkan sağlıyor.

Litecoin’in, MimbleWimble geliştirmesini yayınlamasının ardından Güney Kore‘nin önde gelen borsaları Upbit ve Bithamp, kullanıcılara geliştirmeyle ilgili riskler hakkında bir uyarıda bulunmuştu.

Upbit, uyarıyı yayınladıktan sonra 2 haftalık bir inceleme sürecinin ardından Litecoin’i 30/06/2022 tarihinde TSİ 5.00′de platformdan delist edeceğini duyurdu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!