verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mastercard, Brezilya’da Kripto Ekosistemini Sağlamlaştırmak Amacıyla Bir Anlaşma Yaptı

Ödeme devi Mastercard, Brezilya’da kripto ekosisteminin güvenliğini ve şeffaflığını sağlamlaştırmak amacıyla Mercado Libre ile ortaklık kurduğunu açıkladı. 

Geçtiğimiz yılın sonlarında kripto para birimleriyle alışveriş imkanı sunacağını açıklayan e-ticaret sitesi Mercado Libre, oluşabilecek riskleri izlemesi ve uyumluluk gereksinimlerini yerine getirebilmesi amacıyla Mastercard ile anlaştığını duyurdu.

Mastercard’ın CipherTrace teknolojisi sayesinde, Mercado Libre’nin kripto hizmeti sunarken düzenlenmesi ve yönetilmesi sağlanacak.

Mastercard yetkilisi Ajay Bhalla konuya ilişkin yaptığı açıklamada:

Kripto paraların, günlük alışkanlıklarımızı değiştirme potansiyeli çok yüksek. Fakat yine de kontrol altında bulunmalıdır. CipherTrace teknolojisi, gelişmiş kripto zekası sayesinde kripto ekosisteminin güvenliğini ve şeffaflığını arttırıyor.

dedi.

Brezilya’nın Latin Amerika ülkeleri arasında kriptoyu en çok benimseyen ülkelerden biri olduğunu belirten Mastercard’ın Brezilya Müdürü, Mercado Libre ile yapılan ortaklık sayesinde, müşterilerimizin sorunlarını çözmek ve kripto kullanarak güvenli bir ödeme yapmasını sağlamak istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Mastercard, 15 Şubat tarihinde yayınladığı basın bülteninde, ödeme odaklı danışmanlık hizmetini açık bankacılık, kripto ve dijital para birimleri ve çevre, sosyal & kurumsal yönetişim (ESG) alanlarına yönelik yeni uygulamalar ile genişletmeyi planladığını duyurmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!