Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Milyarder Tim Draper, 250 Bin Dolarlık Bitcoin Tahminini Yineledi

Amerikan risk sermayesi yatırımcısı milyarder Tim Draper, defalarca tekrarladığı 250 bin dolarlık bitcoin tahmini yineledi.

Deneyimli kripto para trader’ı Scott Melker ile gerçekleştirdiği konuşmasında bitcoin’in 250 bin dolarlık tahmininin arkasında durduğunu belirten Tim Draper, son zamanlarda yaşanan düşüşlere rağmen erkenden yatırım yapan insanların Bitcoin için hala hevesli olduğunu belirtti.

Daha fazla kadın kullanıcının bitcoin’le tanışmasının kullanıcı tabanını önemli ölçüde genişleteceğini söyleyen Draper, “Aniden tüm kadınların cüzdanlarında bitcoin bulunacak ve bitcoin ile bir şeyler alacaklar.” ifadelerine yer verdi.

Ayrıca milyarder, işletmelerin bitcoin kabul ederek giderlerinden çok fazla edeceklerini ancak işletmelerin henüz bunun farkında olmadığını düşündüğünü söyledi.

Draper 2015 yılında bitcoin’in 10 bin dolara ulaşacağını tahmin etmiş ve bu öngörüsü gerçekleşmişti. Şu anda 30 bin dolar civarında seyreden bitcoin’in Draper’ın tahminini gerçekleştirebilmesi için yaklaşık 8 katına çıkması gerekiyor.

Hafta içinde 28.600-30.800 dolar seviyeleri arasında akümüle olmaya devam eden Bitcoin, geçtiğimiz haftayla birlikte üst üste 9 haftalık bir süreci kayıpla kapattı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!