Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mt.Gox’un En Büyük Alacaklısı Açıkladı: Bitcoin Satışı Yapacak Mı?

İflas eden Bitcoin (BTC) borsası Mt. Gox’ın en büyük alacaklısı olan Mt. Gox Investment Fund’ın geri alacağı Bitcoinleri satmayı planlamadığı belirtildi.

Bloomberg 8 Mart tarihinde konuya aşina bir kaynağa dayandırdığı haberinde, Mt. Gox’ın en büyük alacaklısı Mt. Gox Investment Fund’ın geri alacağı Bitcoinleri satmayı planlamadığını aktardı.

Mt. Gox Investment, kripto para borsası Bitcoinica ile beraber yaklaşık 30.000 BTC alacakla Mt. Gox’ın en büyük iki alacaklısından birisi olarak biliniyor.

Verilen bilgilere göre toplam varlığının %90’ına erişebilecek olan fon, ödemenin %70’ini Bitcoin olarak %30’unu ise itibari para olarak alacak. Bitcoinica ile beraber yaklaşık 30 bin BTC alacağı olduğu bilinen fonun, toplamda kaç Bitcoin geri alacağına dair sorular ise fon tarafından cevapsız bırakıldı.

Gün içerisinde Mt. Gox’ın web sitesinde yayınlanan duyuruya göre, tasfiye ekibi tüm alacaklıların eksiksiz olarak başvurularını tamamlayabilmesi için son başvuru tarihinin 10 Mart’tan 6 Nisan’a, erken ödeme tarihinin ise 30 Eylül’den 31 Ekim’e ertelendiğini açıkladı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!