Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Önde Gelen Stablecoin İhraççısı Solana Desteği İçin ABD’den Onay Aldı!

New York düzenleyicisi, stablecoin ihraççısı Paxos’un Solana’ya (SOL) genişlemesine onay verdi ve Ethereum harici ilk stablecoin’ini piyasaya sürmesine izin verdi.

Fortune’un haberine göre önde gelen stablecoin ihraççılarından Paxos, ürünlerini 17 Ocak 2024‘te Solana ağında piyasaya sürebilmek adına New York Mali Hizmetler Departmanı’ndan (NYDFS) onay aldı.

Daha önce Binance’in stablecoin’i BUSD’un da ihracını yöneten Paxos’un yetkilisi Walter Hesert, şirketlerinin dünyanın en çok regülasyona uğrayan stablecoin ihraççısı olduğunu söyledi.

Hessert verdiği röportajda, regülatörün genişleme kapsamında ne tür istekleri olduğunu söylemedi ancak Solana’nın Ethereum’a (ETH) nazaran daha hızlı ve daha düşük maliyetli olduğu için cazipleştiğini vurguladı.

Haberde, New York regülatörünün kripto paralar için kapsamlı bir çerçeve uygulayan tek ABD’li mali düzenleyici olduğu belirtildi. 2015 yılında kurulan Paxos, 2018 yılında Paxos Standard adını verdiği ilk stablecoin’ini piyasaya sürmüştü.

Ödeme sistemleri devi PayPal’in kripto para transferleri ve ödemeleri için kullanacağı PayPal USD’nin (PYUSD) ihracını da Paxos üstleniyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!