Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Para Çekme İşlemlerini Durduran Kripto Kredi Platformu Hodlnaut’a Dolandırıcılık Soruşturması

Singapur yerel polisi, Singapur merkezli kripto para platformu Hodlnaut hakkında dolandırıcılık ve hile gerekçeleriyle soruşturma başlattı.

Yerel basın Zao Bao tarafından yapılan habere göre Singapur Polis Gücü (SPF), Singapur merkezli kripto para platformu Hodlnaut hakkında soruşturma başlattı. SPF tarafından 23 Kasım’da yaptığı basın açıklamasında, Singapur merkezli kripto para platformunun ve yöneticilerinin hile ve dolandırıcılık suçlarından detaylı bir şekilde araştırılacağı belirtildi.

Hodlnaut 8 Ağustos’ta yaptığı açıklamada “son piyasa koşulları” nedeniyle tüm para çekme, token alım-satımı ve para yatırma işlemlerini durdurduğunu açıklamıştı. Platform, Singapur Para Otoritesine (MAS) lisans başvurusunu geri çekme niyetini bildirdiğini belirterek tüm borçlanma ve borç verme hizmetlerini de durduracağını bu açıklamasına ekledi.

Bununla birlikte geçtiğimiz haftalarda yaşanan FTX iflas olayı Hodlnaut’u da etkiledi. Şirket tarafından yapılan açıklamada halihazırda zaten likidite problemleri yaşayan Hodlnaut’un FTX’de 13 milyon dolar bulundurduğunu ve şuan bu paraya erişim sağlayamadığı belirtildi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!