Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Paypal’dan Yeni Kripto Para Adımı: NFT Ticareti ve Transferleri İçin Başvurdu!

Ödeme hizmetleri devi PayPal, NFT transferi ve alım-satımı için patent başvurusu yaptı.

PayPal kripto para ve blokzinciri teknolojisine karşı ilgisini günden güne artırıyor. Ödeme devi, Mart 2022’de yapılan ancak 21 Eylül‘de yayınlanan bir dosyaya göre NFT transferi ve alım-satımı için yeni patent başvurusunda bulundu.

PayPal’ın henüz beklemede olan patent başvurusu, üçüncü taraf bir sağlayıcı ile NFT alıp-satmaya olanak sağlayan bir sistem için yapıldı.

Blockworks tarafından sunulan habere göre şirket tarafından 2021 ve 2022‘de farklı başvurular da yapıldı. Paypal’ın odaklandığı alanlar NFT pazaryeri aracılığıyla off-chain işlemler, kripto paralar için öneriler sağlayan omniverse, Katman-1 (L1) ve Katman-2 (L2) arasındaki ödemeleri kolaylaştırmak oldu.

PayPal yeni bir NFT pazaryeri sayesinde off-chain işlemlerin çeşitlenmesini ve kullanıcı odaklı hale gelmesini sağlayan bir patent başvurusunda bulunarak dikkat çekti.

Bununla birlikte omniverse kavramı üzerinden yola çıkan ödeme devi, kullanıcının blokzinciri tercihleri ve en çok hangi metaverilerle etkileşimde bulunduğundan yola çıkarak o kullanıcının hangi kripto paraları satın alması gerektiğine dair öneriler sunacak bir sistem geliştirdi ve bunun için patent başvurusunda bulundu.

Ayrıca L-1 ve L-2 arasındaki işlemleri daha hızlı ve daha az maliyetli kılacak bir sistem için başvuru yapıldı.

PayPal’ın dördüncü ve yine Mart 2022’de dosyalanan son başvuru ise blokzinciri üzerinde faaliyet gösteren madencilerle ilgili oldu. Detaylarda, blokzincirine işlem ekleme ve doğrulama sürecinde madencilerin nasıl seçileceğine dair bir patent başvurusu yapıldığı görüldü.

Sunulan belgelerde, blokzinciri işlemlerinde talep edilen madenci kümesine yönlendirme yapılarak daha avantajlı sonuçlar alınabileceğine dair teknik detaylar yer aldı.

PayPal, kripto para transferleri ve ödemeleri için PayPal USD (PYUSD) isimli bir stablecoin çıkardığını duyurmuştu. Şirketin patent başvuruları kripto para alanında 2. büyük hamlesi oldu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!