Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rusya’dan Kripto İçin Yeni Özel Komite Geliyor

Rusya’nın uluslararası ödemeler alanında Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinine yönelik özel bir komite kuracağı duyuruldu.

Yerel bir ajansın 28 Nisan tarihinde yayınladığı haberde, Rusya’nın uluslararası ödemeler alanında Bitcoin ve kripto para kullanımına ilişkin bir komite kuracağı aktarıldı. Birçok birim ve bakanlıktan personel barındıracağı belirtilen kurumun, kripto ödemelerine ilişkin işletmelere lisans vermekten sorumlu olacağı bildirildi.

Ülkenin Maliye Bakan Yardımcısı Alexei Moiseev konu hakkında verdiği demeçte, yakın zamanda Rusya’nın uluslararası ödemeler alanında kripto paraların kullanımına ilişkin bir deney başlatacağını ve bu deney için özel bir mevzuat da hazırlanacağını ifade etti.

Başkan yardımcısı, kripto ödemelerin geleneksel ödeme yöntemlerinden daha hızlı, düşük maliyetli ve esnek olduğunu belirtirken yine de vatandaşların kripto para yatırımı yapmasına sıcak bakmadığının altını çizdi.

Moiseev, kripto para yatırımlarının Rus vatandaşları için mevcut durumda çok riskli statüsünü sürdürmeye devam ettiğini altını çizdi.

Geçtiğimiz günlerde Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina dış ödemelerde kripto para birimlerinin deneysel olarak kullanımına imkan tanınması gerektiğini belirtmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!