Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

SEC Binasında Bitcoin ETF Toplantısı Yapıldı: Görüşmede Öne Çıkan Başlıklar!

Brezilya merkezli varlık yöneticisi Hashdex, SEC binasında yetkililerle görüşme gerçekleştirdi.

Hashdex, yakın zaman önce ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile toplantı düzenleyerek vadeli Bitcoin ETF’i içerisinde spot Bitcoin tutmasına yönelik yaptığı başvuru ile ilgili görüşme yaptı.

Hashdex, 26 Ağustos’ta mevcut durumda işlem gören vadeli Bitcoin ETF’i içerisinde spot Bitcoin tutabilmek üzere değiştirmek için SEC’ye başvuruda bulunmuştu.

SEC tarafından yayınlanan bir bildirime göre toplantı 6 SEC yetkilisi, Hasdex, NYSE Arca, Tidal Financial Group ve hukuk firması K&L Gates’in katılımlarıyla gerçekleşti.

Toplantıda konuşulanlar

Hashdex 13 Ekim‘deki toplantıda, mevcut vadeli ETF‘i içerisinde nasıl spot Bitcoin tutacağına dair mekanizmasını anlattı. Hashdex, diğer yapılan spot Bitcoin ETF başvurularından farklı bir strateji izlemişti ve Coinbase ile gözetim anlaşması yapmamıştı.

Yaptığı başvuruya göre Hashdex, regüle bir piyasa olan CME’deki fiziksel borsalardan spot Bitcoin alarak fiyatın tamamen CME’ye bağımlı hale gelmesini önerdi.

Ayrıca toplantıda SEC‘nin yatırımcıları korumak adına en çok karşı çıktığı olaylardan biri olan piyasa manipülasyonu konusu da ele alındı. Toplantıda konuşulan başlıklar hariç SEC’nin cevapları ve sunuma dair ekstra bir bilgi paylaşılmadı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!