Eğer kaçırdıysanız, dünyanın en büyük ve en eski alt koin borsalarından birisi olan Poloniex,  geçtiğimiz Eylül ayında Circle tarafından satın alındı. Circle temel olarak önemli...

Stabil Koin Savaşları: Poloniex USDC Komisyon Ücretlerini Kaldırdı!

Poloniex

Eğer kaçırdıysanız, dünyanın en büyük ve en eski alt koin borsalarından birisi olan Poloniex,  geçtiğimiz Eylül ayında Circle tarafından satın alındı. Circle temel olarak önemli ve piyasa hacmi bakımından büyük kripto para birimlerinin, itibari para paritelerine sahip olması yönünde çalışmakta olan ve Poloneix’in satın alımı ile token piyasasına daha fazla dalış yapabilme fırsatı elde eden bir firma. Circle geçtiğimiz Eylül ayında da Tether ve Gemini Dollar ile mücadele edbilmek için kendi stabil koin projesini piyasaya sürmüştü.

USD Coin isimli stabil koin, şimdiden dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase üzerinde listelenmeyi başardı ki bunun nedenleri arasında Coinbase’in zaten söz konusu token’in geliştirme konsorsiyumu içerisinde kurucu üyelerinden birisi olması yer alıyor. Tabii ki ekip daha sonra yeni stabil koinlerini kendilerine ait kripto para borsası Poloniex içerisinde de listeledi. Ancak git gide kızışan stabil koin piyasasında, Tether‘in de geçtiğimiz günlerde piyasa hacminde inanılmaz bir düşüş yaşayıp 10. sıraya düşmesinden sonra, bütün stabil koin projeleri kendilerini öne çıkartacak bir yenilik yapmanın peşinde.

Circle’ın bu konudaki hamlesi ise Poloniex kripto para borsası üzerinden trading yapacak kişilerin işlem ücretlerini kaldırmak oldu. Circle tarafından yapılan açıklamaya göre en azından Kasım ayının sonuna kadar Poloniex platformu üzerinden yapılan USDC trading işlemlerinde hiçbir işlem ücreti alınmayacak. Bunun yanı sıra borsada önümüzdeki günlerde hard fork geçirecek olan Bitcoin Cash’in iki versiyonuna karşı USDC paritesi de mevcut.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.