verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Twitter’da Bitcoin ‘Bayrağı’ Dalgalanmaya Başladı

İnsanlar Wall Street’te yaşanan olaylara sosyal medya üzerinden tepki göstermeye başladılar. Robinhood’un izlediği politikayı eleştiren yatırımcılar, ortak bir bayrak altında toplanıyorlar: Bitcoin.

GameStop işlemlerini durdurduğu için tepki çeken Robinhood, bu kararını bir adım öteye taşıyıp kripto para işlemlerine kısıtlama getirdi. Piyasadaki “olağan dışı koşulları” gerekçe gösteren Robinhood yönetimi, kullanıcılarının artık anlık olarak alım işlemi yapmasına izin vermiyor.

‘Değişim başladı’ duyurusu

CNBC’nin haberine göre Robinhood, bu kararı Dogecoin’in (DOGE) çizdiği grafik nedeniyle aldı. ‘Şaka’ amaçlı tasarlanan DOGE, bir gün içerisinde neredeyse on kat değerlendi. Robinhood’un bunun ardından uyguladığı kısıtlama kararı, Twitter’da yeni bir hareket başlattı.

elon-musk-bitcoin-btc-kripto-para

Tesla CEO’su Elon Musk gün içerisinde biyografisini “Bitcoin” olarak değiştirdi. Musk’ın fişeklediği bu akımın, büyük bir değişimin öncüsü olduğu düşünülüyor.  Coinbase’in eski CTO’su Balaji S. Srinivasan, Twitter hesabından şu duyuruyu yaptı:

“Değişim başladı. Bitcoin teknolojinin ortak bayrağı haline geldi ve web tabanlı tüm hizmetler kripto ilkelerine uyarlanmaya başladı. Özümüze geri dönüyoruz; Merkeziyetsizliğe, gizliliğe, eşten-eşe işlem yapmaya, kişisel haklara, ifade özgürlüğüne, gücün merkeziyetsiz dağılımına.

jack-dorsey-bitcoin-twitter

Bitcoin bayrağını çekmeye başladılar

Sosyal medyada başlayan bu akım, pek çok farklı kesimde yankı bulmaya başladı. Biyografisinde uzun süredir sadece “Bitcoin” yazan Twitter CEO’su Jack Dorsey, bu hareketin temsilcilerinden oldu. Reddit’in kurucu ortaklarından Alexis Ohanian Sr., 29 Ocak günü yaşananların ardından, “Tamam, ben de değiştiriyorum.” diyerek biyografisini “Bitcoin” şeklinde değiştirdi.

Tüm bunlar yaşanırken; Wall Street Bets’in Twitter temsilcisi olduğu varsayılan hesap, şu mesajı paylaştı:

“Mahşer günü geldi.”

reddit-twitter-bitcoin-bayrak

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!