verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Twitter Hissedarlarından Elon Musk’ın 44 Milyar Dolarlık Satın Alma Teklifine Onay

Twitter hissedarlarının büyük çoğunluğu Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık satın alma teklifini onayladı.

Elektrikli araç şirketi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz aylarda sosyal medya platformu Twitter’ı 44 milyar dolara satın alacağını açıklamıştı. Piyasalarda büyük ses getiren bu haberden bir süre sonra Musk, Twitter’ın kendisine yanıltıcı bilgi verdiğini iddia ederek satın alma teklifinden vazgeçtiğini belirtmişti. Twitter ve Musk arasındaki hukuki mücadele sürerken hissedarlar 13 Eylül tarihinde satın alma teklifini oyladı.

Sosyal medya platformunun yayınladığı basın açıklamasına göre, Twitter hissedarlarının %98,6 oy oranı ile tamamına yakını Musk’ın 44 milyar dolarlık satın alma teklifinin kabul edilmesi yönünde oy kullandı. Satın almanın gerçekleşmesi durumunda Musk, hisse başına 54,20 dolar ödeyecek.

Geçtiğimiz günlerde Twitter paylaşımlarının altına yorum yapan botların ekran görüntüsünü Twitter’da paylaşarak botlar hakkında muhtemelen yanılmadığını ima eden Musk’a kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao da destek çıkmıştı. İkili sosyal medya platformunda en fazla taklit edilen figürlerin başında yer alıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!