United Capital'ın CEO'su olan Joe Duran, CNBC'ye verdiği röportajda Blockchain teknolojisinin geleceği hakkında konuştu. Duran, bundan birkaç gün önce CNBC'ye bir röportaj vererek Blockchain teknolojisinin...

United Capital CEO’su: ‘Blockchain On Yıl İçinde Hayatımızı Değiştirecek’

Blockchain

United Capital’ın CEO’su olan Joe Duran, CNBC‘ye verdiği röportajda Blockchain teknolojisinin geleceği hakkında konuştu.

Duran, bundan birkaç gün önce CNBC’ye bir röportaj vererek Blockchain teknolojisinin önümüzdeki yıllar içerisinde insan hayatı pek çok farklı açıdan etkileyeceğini söyledi.

Blockchain teknolojisini kütüphanelerde kullanılan ve kimin hangi kitabı ödünç aldığını takip etmeye yarayan kayıt defterlerine benzeten Duran, Blockchain hakında şu yorumu yaptı:

“Blockchain’in kendisi, dünya üzerinde yapılan her işlemde bir rol oynayacak. Ama bunun için on yıl civarında zaman gerekiyor.”

PricewaterhouseCoopers tarafından yapılan ve ciddi sayıda şirket yöneticisinin katıldığı bir ankette, katılımcıların yüzde 84’ünün Blockchain teknolojisini “aktif” olarak takip ettiği ortaya çıkmıştı. 15 farklı bölgeden 600 civarında şirket yöneticisine yapılan bu anket, Blockchain teknolojisinin şirketlerin ilgisini ne kadar çektiğini göstermeye yeterli olabilir.

Duran ayrıca gelecekte nakit para kullanımının bir hayli azalacağını, hatta ‘para’ diye adlandırdığımız şeyin gelecekte tamamen “dijital hale geleceğini” belirtti. Duran’in düşüncesine göre Blockchain teknolojisi bu durumda çok kritik bir rol oynayacak.

Hükümetlerin Blockchain teknolojisi hakkındaki görüşleri hakkında da konuşan Duran, hükümetlerin gelecekte kendi para birimlerini takip etmek için bu teknolojiden faydalanacaklarına inanıyor:

“Hem ABD Doları’na hem Çin Yuanı’na özgü bir kripto para olacak. Bu tarz dijital paralar, hükümete para akışını takip etme imkanı sunmanın yanı sıra günümüzdeki paradan hiç farklı olmayacaklar.”

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.