Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Analist Bitcoin Hazır Dedi, Altcoinler İçin Müjde Verdi: Yükselişe Eşlik Edecekler!

Ünlü Youtuber ve kripto para analisti Michael van de Poppe, Bitcoin’in (BTC) yükselişe hazır olduğunu ve altcoinlerin de ona eşlik edeceğini söyledi. 

Michael van de Poppe yakın tarihli sosyal medya paylaşımında, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Paylaşımında Bitcoin grafiğine yer veren analist, geçtiğimiz kısa vadeli süreci yorumlarken dün yaşanan düşüşle beraber 30.200 dolar seviyesindeki likidite temizliğine işaret etti.

Poppe, 30 bin dolar destek bölgesindeki likidite temizliğini pozitif bir gelişme olarak yorumlarken olası bir 30.500 dolar üzerine geri dönüş durumunda yükselişin devam edeceğini ve Litecoin gibi altcoinlerin de Bitcoin’e eşlik edeceğini ima etti.

Poppe, satır arası olarak Bitcoin’in 30.000 doların altına düşmesi halinde ise 29.300 dolar seviyesine kadar bir gerileme yaşanabileceğini ancak bu duruma pek ihtimal vermediğini söyledi.

Altcoinler arasında özellikle bir aydan kısa süre sonra halving yaşayacak Litecoin’i öne çıkaran ünlü analist, yakın tarihli bir başka paylaşımında Litecoin’in 99,50 dolar bandını kırması ile yükselişinin hızlanabileceğini vurgulamıştı.

Geçtiğimiz hafta 115 dolara kadar yükselen Litecoin, yaşanan satış baskısıyla birlikte 91 dolara kadar geriledikten sonra hızlı bir toparlanma sürecine tanıklık etti. Poppe, yaşanan gerilemenin yükseliş için güçlendirici bir faktör olduğunu söylemişti.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %0,1 gerileyen Bitcoin yazım esnasında 30.625 dolardan, son 24 saatte %3,4 yükseliş sergileyen Litecoin  ise 100 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!