verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü CEO Scaramucci’den Bitcoin (BTC) Yorumu: Cüzdan sayısı 1 milyarı aşmadıkça enflasyondan korumaz

Küresel yatırım şirketi Skybridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci, Bitcoin’in (BTC) çekici bir varlık olduğunu ancak henüz enflasyona karşı hedge görevi görmeye uygun olmadığını açıkladı.

CEO Anthony Scaramucci, CNBC’nin ekonomi programı Squawk Box’a 22 Ağustos tarihinde verdiği demeçte Bitcoin’in (BTC) henüz bir enflasyondan korunma aracı olmadığından ve ralli beklentilerinden bahsetti.

Scaramucci programda, Bitcoin’in son zamanlarda enflasyondan korunma aracı olarak oldukça sık gündeme getirildiğini belirtti. Ancak son 4 çeyreğin incelenmesi durumunda Bitcoin’in henüz bu konuda başarısız olduğunun görüleceğini ifade etti.

Scaramucci, Bitcoin’in enflasyondan korunma aracı olabilmesi için ağ üzerindeki cüzdan sayısının 1 milyarı aşması gerektiğini açıkladı. Ayrıca 21 milyonluk arzı nedeniyle enflasyondan korunma aracı olduğu iddialarına karşılık IMF’nin artan Bitcoin ve borsa korelasyonuna işaret eden raporunu öne sürdü.

Öte yandan piyasalarda hali hazırda çok fazla short pozisyon bulunduğunu ve beklenmedik bir an da neredeyse hepsinin hazırlıksız yakalanabileceğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

Ne zaman biraz iyi bir haber duyulsa, piyasalar çok güçlü bir ralli yaşar.

Ayrıca Scaramucci daha önceki programlar gibi bu programda da uzun vadeli Bitcoin hedefini değiştirmedi. Anthony Scaramucci uzun vadede Bitcoin’in 300.000 dolara ulaşacağına inanıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!