Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Destekçi Anlattı: Bitcoin ETF’lerinde Kötü Bir Sürpriz Yaşanabilir!

Bitcoin (BTC) savucunusu Max Keiser, spot Bitcoin (BTC) ETF sürecine dair çarpıcı bir teori öne sürdü.

Max Keiser spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurularına ilişkin pek yaygın olmayan bir görüş paylaştı. Geçtiğimiz yıllar BlackRock, Fidelity, VanEck gibi büyük şirketlerin bir ETF başvurusu için bir araya gelip bu denli mücadele verdiğine tanıklık etmediğini belirten Keiser bu işin atlında bir bit yeniği olabileceğini savundu.

Keiser ABD tarafından gelen bu yoğun ilginin hoş olmayan bir sürprizle sonuçlanabileceğini belirtti:

40 yıllık finans hayatımda, düzenleyiciler ve politikacılarla el ele çalışan bu kadar çok sayıda finans kurumunun, gelecek Bitcoin ETF dalgasında gördüğüm gibi koordinasyon ve iş birliği içinde olduğunu hiç görmemiştim. Sanırım hoş olmayan bir sürprizle karşı karşıya kalabiliriz.

ETF başvurusunda bulunan şirketlerin başvurularını kasalarında Bitcoin tutmak üzerine olan bir mekanizmadan kasalarında dolar tutmak üzerine yeni bir mekanizmaya dönüştürdüğünü işaret eden Max Keiser, bu durumun “sahte ETF’ler” yaratacağını dile getirdi:

Görünüşe göre tüm bu Bitcoin ETF’lerini nakde çevirmeyi kabul edecekler. Yatırımcılar Bitcoin fiyatını takip edecek ancak gerçek Bitcoin üzerinde herhangi bir talepte bulunamayacaklar.

Öte yandan milyarlarca dolar paranın bu sahte ETF’lere akmaya hazırlanırken ABD hükümetinin 69.370 Silk Road Bitcoin’ine el koyarak ETF beklentisinin yarattığı yükselişten faydalandığını vurguladı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!