Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Trader Bitcoin’deki Sinyali Analiz Etti, Yükseliş Öncesi Fırsat Verecek Dedi!

TrendSpider LLC’nin Başkan Yardımcısı ve ünlü trader Jake Wujastyk, birkaç aylık düşüşün ardından Bitcoin’in (BTC) büyük bir yükseliş yaşayabileceğini dile getirdi.  

Jake Wujastyk yakın tarihli bir sosyal medya gönderisinde, Bitcoin’deki yükselişi öncesindeki fırsat veren sinyale yer verdi. Paylaşımında MACD verisinden yararlanan trader, geçmiş veriler üzerinden örnek gösterdi. MACD göstergesinin son olarak 2022 yılının Ocak ayında sat sinyali vermesinin ardından iki ay daha yukarı yönlü hareket ettiğini işaret eden Wujastyk, o sinyalin ardından kripto para piyasasında yaşanan ciddi düşüşleri hatırlattı.

O dönemde short pozisyonlar için iyi bir giriş fırsatı verdiğini dile getiren trader, şimdi de yukarı yönlü pozisyonlar için benzer bir fırsatın geleceğini söyledi.

İçinde bulunduğumuz konumda MACD kesişiminin bir alım sinyali verdiğini ancak iki ay daha düşüş yönlü mum gelebileceğini öne çıkartırken beraberinde uzun vadeli ve kayda değer bir yükselişin gelebileceğini ima etti.

Bitcoin kısa süre önce yukarı yönlü bir MACD kesişimine tanıklık etti. Son negatif kesişim, short (kısa) pozisyon için sağlam bir fırsat vermişti. Bu sefer de yükseliş yönlü oyuncular için aynısını yapmaya hazır olabilir gibi görünüyor.

MACD göstergesi trend dönüşlerini tespit etmek, fiyatın momentumunu ölçmek ve alım satım sinyalleri üretmek için kullanılır. Fiyat grafiğiyle birlikte değerlendirilerek yatırımcılara teknik analiz yaparken yardımcı olur.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %0,2 değer kaybeden Bitcoin, yazım esnasında 30.256 dolardan işlem görüyor.

Jake Wujastyk, şubat ayındaki Bitcoin henüz 24 bin dolar bandındayken paylaştığı bir analizinde 30 bin doları işaret etmiş ve bu tahmininde haklı çıkmıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!