verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

VISA’dan Singapur’a Bitcoin Kartı Geliyor

Bloomberg’e göre Visa, önlerinde çok büyük bir fırsat yattığının farkına varmaya başladı. Bu yıl kripto para banka kartları baya popüler hale geldi. Bu kartlar, kullanıcıların Bitcoin‘lerini veya diğer kripto paralarını depolayan üçüncü taraflar tarafından basılıyor. Müşteri bu kart aracılığıyla bir işlem yapacakken müşterinin Bitcoin’ini depolayan üçüncü taraf, müşterinin harcamasını karşılamak adına denk miktarda Bitcoin’i elden çıkarıyor.

Yakın zamanlarda buna benzer bir şirket kripto para destekli kart bastı ve gördüğü tepki karşısında şaşırdı. Çünkü bu şirket, kart ile ilgili hiçbir reklam yapmamasına rağmen çok kısa bir sürede 17 bin kişiden karta talep geldi.

Dijital para sektörü geçtiğimiz yıl büyük bir gelişme yaşadı. Ancak hala daha geniş kitleler tarafından kabul görememiş olduğu da bir gerçek. Bunun sebeplerinden biri de kripto paraların günlük hayatta pek kullanılamayacağı argümanı.

Şimdiyse küresel çapta tanınan kredi kartı ağı Visa, dijital ekonomide bir rol oynamak için girişimlere başladı. İlk adımları Singapur olacak. Singapur çok büyük bir ülke olmamasına karşın Singapur halkı kripto paralara karşı oldukça ilgili. Visa’nın ilk adım olarak Singapur’u seçmesi de mantıklı.

Türkiye’den de bildiğimiz gibi bu sektörle pek alakası olmayan insanlar dijital paralara oldukça temkinli yaklaşıyor. Dijital paralara güvenip güvenmeyecekleri konusunda hala karar vermiş değiller. Ancak işin içine Visa gibi küresel çapta tanınan ve günlük hayatımızdaki kredi kartlarını da destekleyen bir banka girince, bu şüpheci yaklaşım yavaş yavaş kaybolacaktır. Çünkü kripto paraları destekleyen bir Visa kart demek, dünya çapında 44 milyon farklı yerde kripto para kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Visa’nın kripto para sektörüne zaten girmeye meyilli olduğu biliniyordu. Kripto paraların geniş çapta tanınması için yapılması gerekene hala daha çok fazla iş var ancak böyle büyük şirketlerin bu teknolojiyle bu denli ilgileniyor olması; kripto paralar için ufukta güzel günlerin beklediğinin göstergesi.

Leave a comment