Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin ETF Heyecanı Yatırımcıları Sardı: Google Aramaları Tavan Yaptı!

Google Trends verileri, Bitcoin (BTC) yatırımcılarının spot borsa yatırım fonu (ETF) haberlerine ne kadar heyecanlandırdığını gösteriyor.

Google Trends verileri, yatırımcıların ETF’lere yönelik ne kadar heyecanlı olduğunu ortaya koyarak “spot Bitcoin ETF” aramalarının 100’lük tavan değere ulaştığını gösterdi. Söz konusu ifade 2 yıl önce ProShares’in vadeli Bitcoin ETF’ini piyasaya sürmesinden bu yana en fazla 39’a yükselmişti. Ancak o dönemde “Bitcoin ETF”in arama değeri 100’e ulaşmıştı.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlakcRock’ın spot Bitcoin ETF onayı aldığına dair sahte haber ile yaşanan büyük yükselişin bu verilerde büyük bir değişikliğe yol açtığı tahmin ediliyor. Söz konusu olayda Bitcoin fiyatı dakikalar içerisinde 2 bin dolar yükselince yatırımcılar büyük yükselişin nasıl geleceğini fark etmiş ve bunun üzerine araştırmalar yapmış olabilir.

Öte yandan BlackRock’ın spot Bitcoin ETF’i olan “iShares” ifadesinin de trendlerde yukarılarda olması gelişmenin haber ile olduğunu doğrular nitelikte.

Google Trends verileri arama motoruna yazılan ifadelerin 0 ila 100 arasında bir değerde ölçeklendirme yapmaktadır. “Bitcoin ve “Solana” ifadelerinin 100 olması boğa piyasasındaki zirvelere işaret etmişti.

Birçok yatırımcı yakın zamanda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir spot Bitcoin ETF’i onayı vereceğini düşünüyor. Mevcut durumda birçok dev şirketin spot Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor ve bunların üçüncü onay, ret veya erteleme kararı 2024 Ocak ayının ortasına kadar SEC tarafından açıklanacak.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!