Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zcash’in Değeri 2025’de 62 Bin Dolar Olabilir

Grayscale Investments tarafından yayınlanan yeni bir çalışma ile, Zcash yani kripto para kod adı ile ZEC’in değerinin, 2025 yılında yaklaşık 62 bin dolar olabileceği iddiası ortaya atıldı.

Finans analisti Matthew Beck imzası ile yayınlanana raporda, bu çalışma değerlerinin var sayım olduğu üzerinde şiddetle durulurken, yapılan çalışmanın herhangi bir yatırım tavsiyesi içermediği de şiddetle vurgulandı. Raporda yer alan notta ”Tüm bu gösterilen rakamlar ve tahminler tamamen varsayım üzerinedir ve hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi içermez. Raporda bahsi geçen rakamlara ulaşıp ulaşılmayacağı üzerine somut kanıtlar yoktur.” ibaresi yer aldı.

Para transferlerinde ciddi bir anonimlik vaad eden Z Cash, para transferi yapan kişilerin bilgisini hiçbir şekilde açık etmiyor. Z Cash, Grayscale Investments ve diğer birçok analiste göre adeta kişisel bir İsviçre Bankası. 

Firmanın Z Cash’i bu denli öne çıkarmasının altında yatan ana nedenin ise Bitcoin ve Ethereum karışımı olup, ikisinin de iyi özelliklerini bünyesinde barındırması gösteriliyor. Yapılan araştırmada, hangi kripto paranın piyasada devrim yapacak ana güç olacağının bilinmesinin çok güç olduğu belirtilirken, şu ifadelere yer verildi:

”Gelecekte hangi kripto paranın ya da hangi kripto paraların devrim yapacağı bilinmez. Bu paralar, şu an belki de hiç çıkmamış dahi olabilir. Ancak biz kurum olarak, Z Cash’in yeni jenerasyon kripto paralar arasında zirvede yer alacağını düşünüyoruz. Çünkü gerek Bitcoin, gerekse de Ethereum’un kendine has özelliklerini bir potada eriten Z Cash, kripto paralara yeni bir dinamizm ve enerji getirecek özelliklere sahip.”

2017 bahar aylarında Jaxx isimli kripto para cüzdanına eklenen kripto para, daha sonra da ülkedeki zorlu kısıtlamalara rağmen Güney Kore’deki Bithumb kripto para borsasında işlem görmeye başlamıştı.

Finans piyasalarında yaptığı tahminlerle tanınan ve özel danışmanlık yapan Edward Snowden da, Eylül 2017’de attığı tweette, Z Cash’in Bitcoin’in en büyük alternatifi olduğunu belirtmişti.

Bu yazının yazıldığı saatlerde Z Cash, 365 dolar civarlarında işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

1 Comment

  • baris
    Posted 02 Şubat 2018 - 12:35 12:35

    hadi bakalım aldık hala bekliyoruz

Leave a comment