verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

488 Milyar Dolarlık Asya’nın Bankacılık Devi The Sandbox (SAND) İle Metaverse Ortaklığı Kurdu

488 milyar dolar varlığı yöneten Asya’nın en büyük bankalarından biri olan DBS, metaverse platformu The Sandbox ile bir ortaklık duyurdu. 

Singapur merkezli bankacılık devi DBS tarafından yayınlanan içerikte, anlaşmanın detaylarına dair bilgilere yer verildi. Yayınlanan detaylara göre, The Sandbox ile yapılan ortaklık sanal dünyada DBS müşterileri için yeni hizmetler oluşturmayı amaçlıyor. Banka, DBS BetterWorld adlı bir metaverse özel mülkü inşa etmek için The Sandbox üzerinde 3×3 ölçekte bir arsa satın alacak.

DBS, bu atılımıyla birlikte Singapur da metaverse evrenine giren ilk banka oldu. Şirket geçtiğimiz günlerde kripto para hizmetlerini çeşitlendireceğini ve bu yatırımlar ile ilgilenen müşteri portföyünü 300 kat arttıracağını açıklamıştı.

DBS CEO’su Piyush Gupta söz konusu anlaşma hakkındaki duyuruda şu ifadelere yer verdi:

Son on yılda finans dünyasındaki en büyük yenilikler dijital gelişmeler tarafından katalize edildi. Önümüzdeki on yılda, yapay zeka ve blockchain gibi yeni teknolojilerin yönlendirdiği bu değişimler daha da derin bir etki bırakma potansiyeline sahip. Metaverse teknolojisi hala gelişmekte olsa da bankaların müşterileriyle etkileşim şeklini değiştirebilir.

Blockchain teknolojisi teknoloji piyasalarında kendisine güvenilir bir yer edinirken, sektörün büyük oyuncuları da vakit kaybetmeden bu alana yönelik yatırımlarını yapmaya başladılar. Geçtiğimiz günlerde popüler metaverse projesi The Sandbox, Renault Korea Motors ile birlikte tüketicilere araçları dijital ortamda deneyimlemenin yeni yollarını sağlayacak bir anlaşma yaptığını da duyurmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!