Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Piyasası Bugünkü Trump ve Biden Tartışmasını Bekliyor: Bu Meme Coinler Düşüyor!

Donald Trump ve Joe Biden arasında bu akşam gerçekleşecek ilk başkanlık tartışması öncesi Bitcoin ve kripto para piyasaı genel bir baskı altında bulunuyor. 

ABD Başkanı ve aynı zamanda mevcut başkan adayı Joe Biden ile Donald Trump, bugün CNN ekranlarında karşı karşıya gelecek. Bitcoin, kripto paraların geneli ve politika odaklı meme coinler, bugün ikilinin ilk tartışması öncesi baskı altında bulunuyor. Bugünkü baskı ve satışın aksine dün politika odaklı meme coinler ciddi yükselişlere ev sahipliği yapmıştı.

CoinGecko verilerine göre PoliFi (Politika Finans) sektöründe yer alan ilk büyük token MAGA (TRUMP), son 24 saatte %1,1 düşüşle 8,32 dolara kadar gerilerken Joe Boden (BODEN) %21 düşüşle 0,123 dolara kadar düşüş yaşadı.

Öte yandan Donald Trump’tan ilham alan bir diğer büyük meme coin Doland Tremp (TREMP) %11 geri çekilme performansı gösterirken fiyatlarında genelinde benzer hareketler hakimdi.

Biden’a çekilmesi için baskı gelebilir

Makroekonomik araştırma ve yatırım stratejisi hizmetleri sunan danışmanlık şirketi TS Lombard Salı günü müşterilerine gönderdiği bir notta, şu ifadelere yer verdi:

Eğer zayıf performans sergileyen Biden rakibinin gerisinde kalırsa büyük Demokrat bağışçılardan gelen adaylığını bırakması yönündeki baskı artacak.

Kripto para piyasasının gözü bu akşamda olacak

Trump’ın kripto paralar konusundaki olumlu görüşlerinin ardından Biden da benzer açıklamalar ile ortamı ısıtmıştı. Yakın zaman önce tüm Bitcoinlerin ABD tarafından çıkarılması gerektiğini söyleyen Trump’ın bu akşam yapacağı açıklamalar da tüm kripto para piyasasının dikkatinde olacak.

Yatırım platformu Stocklytics’in analisti Neil Roarty CoinDesk’e verdiği demeçte, şu cümleleri kullandı:

Bu geceki ilk başkanlık tartışması öncesinde, kripto para yatırımcıları kasım ayında gerçekleşecek seçimlerin Bitcoin ve daha geniş sektör için ne anlama gelebileceğine dair ipuçlarını dikkatle izleyecekler.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!