verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mesajlaşma Devi Line Blockchain Bağlı Şirketi Kuruyor

Japonya merkezli sosyal mesajlaşma platformu Line pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre bir blockchain bağlı şirketi kuruyor. Şirket kendi online ödeme platformu Line Pay’in piyasaya kripto para sunacağını da aylar önce duyurmuştu.

Unblock adını alacak ve Güney Kore merkezli olacak bağlı şirketin, blockchain teknolojisi ve olası uygulamaları hakkında araştırmalara ev sahipliği etmesi planlanıyor. Şirketin bu adımının bir nedeni de blockchain uygulamalarını kendi mesajlaşma uygulamasına entegre edebilmek. Web sitesinden yapılan duyuruya göre, “blockchain teknolojisini çeşitli servislerle birleştirerek teknolojik inovasyon ile LINE’a değer katmak” asıl hedef.

Platformun Güney Kore, Japonya ve Asya’daki daha birçok kripto para piyasası arasında köprü olması bekleniyor.

Şirketin mobil platform iştiraki Line Plus’ın ilerde bir “token ekonomisi” başlatacağı da duyuruda yer alan bilgilerden.

Haber, uygulama geliştiricisinin Line Financial Corporation (Line Finansal Anonim Şirketi) adlı şirketinin kurulacağına dair yapılan duyurudan iki ay sonra geldi. Japonya merkezli Line Financial Corp. da blockchain teknolojileri üzerine çalışmalar yapmakla görevlendirildi.

Line’ın kripto para servisleri Line Pay mobil uygulaması ile kullanıcılara sunulacak.

Blockchain ve kripto paraları daha iyi anlamak ve kullanmak için çeşitli girişimlerde bulunan ilk şirket Line değil, şirketler uzun zamandır bu teknolojileri kendi servislerine uygulamak için çalışıyor. Koreli mesajlaşma platformu Kakao, Mart ayı başında benzer bir bağlı şirketin duyurusunu yapmış, bizler de Koin Bülteni’nde sizlere duyurmuştuk. Şirket teknolojiyi takip ederek yeni geliştirmeler yapmak istediğini doğrularken, kendi kripto tokenını çıkaracağı yönündeki iddiaları ise yalanlamıştı.

Bugünlerde belki de en önemli gelişmelerden biri de Telegram’ın 1.7 milyon dolar topladığı ICO. Rusya merkezli mesajlaşma platformu, Telegram Open Network, TON (Telegram Açık Ağı) adında büyük bir blockchain ekosistemini piyasaya  tanıtmayı planlıyor, detaylar ise henüz açıklanmadı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment