Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Popüler Borsadan Kripto Para Ticareti İçin ChatGPT Entegrasyonu

Popüler kripto para borsası Bybit, metin tabanlı yapay (AI) zeka motoru ChatGPT’yi ticaret platformuna entegre ettiğini duyurdu.

Bybit 15 Haziran tarihinde resmi web sitesi üzerinden yayınladığı açıklamada, ChatGPT’yi platformuna entegre ederek müşterilerine yapay zeka destekli analiz hizmeti sunmaya başladığını bildirdi.

ToolsGPT ismi verilen aracın ChatGPT’nin en yeni makine öğrenimi ve yapay zeka yetenekleri ile Bybit’in kapsamlı piyasa verilerinin birleşiminden oluştuğu dile getirildi. Bu kapsamda ToolsGPT’nin yatırımcılara teknik analiz, rapor ve model tahmini gibi pek çok noktada yardımcı olabileceği belirtildi.

Kullanıcı dostu arayüzüyle çeşitli deneyim klasmanlarındaki yatırımcıların rahat kullanımına yönelik tasarlandığı bildirilen yapay zekanın uzun ve kısa vadeli fiyat tahminleri, fiyat modeli tahmini ve gelecek projeksiyonu gibi çeşitli alanlarda tamamen ücretsiz olarak kullanılabileceği dile getirildi. Yapay zekanın kullanıcı başına günlük 20 soru hakkı ile sınırlandırıldığı görüldü.

Bybit CEO’su Ben Zhou konu hakkında yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

ChatGPT’yi Bybit Tools’un içine entegre ederek kullanıcılara kararları sırasında daha kapsamlı bilgiler verebiliyoruz.

Geçtiğimiz ayın başında Singapur merkezli kripto para borsası Crypto.com da “Amy” isimli ChatGPT tabanlı bir yapay zeka asistanı çıkardığını duyurmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!