Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Son Dakika: Beşiktaş Fan Token Paribu’da Ön Satışa Çıkıyor!

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsası Paribu, beklenen duyuruyu yaparak Beşiktaş Token’ın ön satışa çıkacağını açıkladı.

Paribu, dün sosyal medya hesabından yaptığı esrarengiz paylaşımın ardında yatan sebebi açıkladı. Daha önce Fenerbahçe’nin fan token’ını piyasaya süren Paribu 20 Eylül tarihinde yaptığı açıklamada, Beşiktaş Token’ın piyasaya sürüleceğini ve ön satışın TSİ 26 Eylül saat 11.00’de başlayacağını duyurdu.

Yapılan açıklamanın detaylarında, kilitsiz token fiyatının 50 TL, kilitli token fiyatının ise 25 TL olduğu belirtildi. Her iki seçenekten de maksimum 200 adet alınabileceği ve bu durumda kilitsiz olarak en fazla 10 bin TL‘lik kilitli olarak da en fazla 5 bin TL‘lik alım yapılabileceği vurgulandı.

Beşiktaş Token’ın ön satışında toplam 500 bin kilitsiz ve 5 milyon ise kilitli token satılacak. Kilitli tokenların ilk açılışı ise 7 ay sonra 15 Mayıs 2024 tarihinde başlayacak ve 12 aylık periyot içerisinde aylık olarak yatırımcılara verilecek.

Öte yandan Beşiktaş Token’ın maksimum arzı 50 milyon olarak açıklandı.

Galatasaray, Fenerbahçe, Adana Demirspor ve Trabzonspor gibi birçok Süper Lig takımının fan token’ı bulunmasına karşılık Beşiktaş bu alanda herhangi bir adım atmamıştı. Uzun zamandır beklenen duyuru Paribu’dan geldi.

Paribu’nun dün yaptığı paylaşımda, “Şşş… 1,2,3” notu kullanması futbol camiasında yakından bilinen bir tezahürata gönderme olarak düşünülmüş, fan token duyurusu olabileceği akıllara gelmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!