verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sonunda! Reddit’in Bitcoin Ödeme Yöntemi ‘Değişik Bir Şekilde” Geri Döndü

Dün yaptığımız bir haberde sinyallerini verdiğimiz Reddit ve kripto para ödeme yöntemi ilişkisi hayata geçti!

Reddit altın üyeliğe sahip kullanıcıları için kripto para birimini ödeme yöntemi olarak sunma işine geri döndü. Bu seferse olay biraz farklı. Yeni versiyonunda Reddit daha da fazla kripto para birimleri ile çalışma planları yaptığından dolayı tek seçenek olarak Bitcoin listelenmeyecek. Reddit’in Baş Teknoloji Görevlisi Chris Slowe Perşembe günü Cheddar ile yaptığı röportajda Reddit’in özellikle Mart ayında Bitcoin ile yaşadıkları sıkıntılardan sonra şuan her zamankinden daha hazırlıklı olduklarını belirtti. Reddit başta Bitcoin’in sisteme eklenmesi sorunları olmak üzere çok yüksek oranlardaki işlem ücreti ile de başını belaya sokmuştu ve sonuç olarak bunu ödeme yöntemi olmaktan çıkartmıştı.

Bir Fark ile Yeniden Tasarlıyoruz

Site tekrar tasarlama sürecini bitirdiğinde Bitcoin’in geri dönmesi bekleniyor. Buna ek olarak CTO’nun yaptığı açıklamalara göre platform bu sırada çok daha fazla kripto parayı ödeme yöntemi olarak bünyesine katmayı da planlıyor:

”Diğer kripto paralara da şöyle bir bakmaktayız. İşin aslına bakarsanız bizim asıl sorunumuz Bitcoin ağındaki işlemlerin yüksek işletim ücretlerinden ibaretti. Şu an Coinbase tarafından sağlanan ethereum ve litecoin’e bakmaktayız.”

Reddit’in Mart ayında yaptığı açıklamaya göre sitenin Bitcoin ödemesini sitede durdurmasının en büyük sebebi Coinbase’in bunu merchant tool diye tanımladığı bir sistemin yerine yeni bir Bitcoin ticari ürünü yapmasından kaynaklanmaktaydı. Site yöneticilerinden birisinin verdiği bilgilere göre buna ek olarak kullanıcıların durmadan yaşadığı ödeme kaynaklı hataların da buna sebep olan faktörler arasında olduğu biliniyor. Coinbase Commerce tacirlerin birden fazla kripto parayı kabul etmesini mümkün kılan bir servis.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment