verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Terra CEO’su Do Kwon’un Yakalama Kararının Ardından 3.313 BTC Transferi: Güney Kore Dondurulmasını Talep Etti

Güney Kore hükümeti, Terra CEO’su Do Kwon’un yakalama kararının ardından Luna Foundation Guard’a (LFG) ait Binance cüzdanından Kucoin ve OKX’e transfer edilen 3.313 Bitcoin’in (BTC) dondurulmasını talep etti. 

Coindesk Kore’in 27 Eylül tarihli haberine göre Güney Kore hükümeti, 15-18 Eylül tarihleri arasında Luna Foundation Guard’a ait Binance cüzdanından Kucoin ve OKX’e transfer edilen 3.313 Bitcoin’in dondurulmasını talep etti. Kucoin talebi karşılayarak 1.354 Bitcoin‘i dondururken 1.959 Bitcoin transfer edilen OKX, şimdilik talep hakkında herhangi bir aksiyon almadı. OKX’in dondurma talebini gerçekleştirmemesi, varlıkların OKX’ten taşınmış olabileceği ihtimalini akıllara getirdi.

Güncelleme: OKX tarafından Koin Bülteni ile paylaşılan bilgilere göre borsa söz konusu tarihlerde OKX’e belirtilen miktarda transferin gerçekleştiğini ancak iddiaların aksine ilgili hesapların dondurulduğunu ve kısıtlandığını bildirdi.

Paranın Do Kwon ile ilişkisi kesin olmasa dahi eski bir savcı konu hakkında, normal bir ceza soruşturmasında yakalama kararı çıktıktan sonra şüphelinin ilişkili olduğu hesaplardan yüklü miktarda para aktarılmasının, aklama veya gizleme şüphesi ile soruşturulmasının doğal olduğunu belirtti. Soruşturmada görev alan savcılardan biri bunun bir kaçış fonu olarak kullanılıp kullanılmayacağının araştırılması gerektiğini bildirdi.

Güney Kore hükümeti CEO Do Kwon hakkında tutuklama emri çıkarttıktan sonra kurucunun ikamet ettiği ülke olan Singapur’dan Do Kwon’un pasaportunu iptal etmelerini istemişti. Singapur hükümeti pasaportları iptal etme talebini olumlu cevaplamış ancak Do Kwon ve arkadaşlarının ülkeden çoktan ayrıldıkları fark edilmişti. Bunun üzerine Interpol, geçtiğimiz günlerde CEO Do Kwon ve 5 arkadaşı hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkardı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!