verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Willy Woo’ya Göre Bitcoin’de Görülecek Düzeltme Yeni Rallinin Önünü Açacak

Kripto para analisti Willy Woo, SOPR göstergesine göre 1-3 hafta içerisinde görülebilecek bir sıfırlamanın bitcoin için yeni bir rallinin önünü açabileceğini söyledi. Woo’ya göre bunun gerçekleşmesi için, piyasada kar elde etmeye çalışan veya FOMO etkisinde alış yapan yatırımcıların çekilmesi gerekiyor.

SOPR* değerinin 1’i görüp sıfırlanarak yeni bir rallinin önünün açılması için, analiste göre kar elde etmeye çalışan ve FOMO altında alış yapanlar olarak adlandırdığı ‘weak hands’ yatırımcıların piyasadan elimine edilmesi gerekiyor. Analist Willy Woo, bu gösterge çerçevesinde bitcoin’in 1-3 hafta içerisinde düzeltme görebileceğini, fiyatın da en kötü senaryoda 29 bin dolara kadar gerileyebileceğini söyledi.

Analist, söz konusu düzeltmeyi bitcoin için sağlıklı bir durum olarak yorumladı.

*SOPR, dolar şeklinde ifade edilen satış fiyatının ödenen fiyata bölünmesiyle elde edilen bir değerdir. Bu değerin 1’in üzerinde olması, yatırımcıların işlem sırasında kar ettiklerini gösterir.

bitcoin
Grafikte, SOPR değerinin henüz 1 değerine ulaşmadığı görülüyor.

Bitcoin’de görülen son ralli balinalara dayanıyor

Birçok kişinin bitcoin fiyatının zirve yaparak sert bir düşüş görmesini beklediğini ifade eden Woo, bu görüşe katılmadığını dile getirdi. Woo, bitcoin tutan hodler’lar tarafından piyasaya yüklü miktarda para akışı gerçekleştiğini, bu yatırımcıların ise rallinin balinaları olduğunu belirtti. “Boğa döngüsünde balinalar erkenden gelir” diyen analist, bitcoin için asıl boğa rallisinin henüz gelmediğini ima etti.

2017 boğa rallisinin arkasındaki faktörü açıkladı

Willy Woo, 2018 yılındaki bitcoin çöküşünün arkasında bulunan FOMO konusuna değindi. FOMO etkisi altında alış yapanların her ralli döngüsünde görüldüğünü ve bu döngülerde FOMO yatırımcılarının bitcoin yeni fiyat seviyelerini test ederken elimine olmaları gerektiğini söyledi. Bu sırada FOMO etkisindeki yatırımcıların yerine güçlü alıcıların piyasaya giriş yapmaya fırsat bulduklarını dile getiren Woo, bu durumun her ayı döngüsünde yaşandığını belirtti.

2018’de yaşanan çöküşte FOMO’nun ve spekülatör yatırımcıların fiyat yönünü değiştirdiğini belirten analist, olması gereken fiyat düşüşüyle birlikte bitcoin’in yeni zirveler keşfetme imkanı bulduğunu söyledi. Konuyu bitcoin’in benimsenme oranına bağlayan Woo, konuyla ilgili bir grafik paylaşarak bitcoin’in 4 yıl içinde benimsenme oranının artacağını gösterdi.

bitcoin
Bitcoin benimsenme oranının 2025’e kadar artacağını gösteren grafik. Kaynak
Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!